Haberblok

TCG Anadolu’ya veda vakti

23.04.2023
95

Dünyanın ilk SİHA Türkiye’nin de en büyük askeri gemisi olan TCG Anadolu bugün İstanbul Boğazı’ndan Karadeniz’e çıkacak.

REKLAM ALANI
TCG Anadolu’ya veda vakti

Yapımına 2016’da başlanan TCG AnadoluSİHA gemisi Tuzla’da düzenlenen törenle geçtiğimiz günlerde hizmete girdi. Dünyanın ilk SİHA gemisi olma özelliğini taşıyan TCG Anadolu ayrıca Türkiye’nin de en büyük askeri gemisi. Askeri gemi, filosunun büyük bölümü SİHA’lardan oluştuğu için böyle anılıyor.

Geçtiğimiz pazartesi günü Sarayburnu’nda ziyarete açılan amfibi hücum gemisi TCG Anadolu’yu görmek isteyen vatandaşlar uzun sıra oluşturdu. 17-23 Nisan tarihleri arasında İstanbul’da vatandaşların ziyaretine açılan TCG Aandolu gemisine artık veda vakti geldi.

REKLAM ALANI

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada “TCG Anadolu 23 Nisan 2023 saat 12.00’de İstanbul Boğazı’ndan geçiş yaparak 21 pare top atışı ve çimariva ile Sayın Cumhurbaşkanı’mızı selamlayacak, ardından İstanbul Boğazı’nda vatandaşlarımızı selamlayarak seyrine devam edecektir. TCG Anadolu’ya uçaklarımız ve helikopterlerimiz de eşlik edecektir. Tüm halkımızı Avrupa ve Asya sahillerinden bu gururumuzu paylaşmaya davet ediyoruz” denildi.

haberblok

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.