Haberblok

İzmit’te hibe hayvanlar yavrulamaya başladı

12.03.2023
94

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün hayata geçirdiği Küçükbaş Hayvan Destek Projesi, meyvelerini vermeye başladı.

REKLAM ALANI
İzmit’te hibe hayvanlar yavrulamaya başladı

KOCAELİ (İGFA) – İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet öncülüğü ve Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde, kırsal bölgelerde çiftçiyi desteklemek amacıyla Küçükbaş Hayvan Destek Projesi geçtiğimiz sene hayata geçirildi. Çiftçilere hibe edilen küçükbaş hayvanlar ise yavrulamaya başladı.

6 ADET KUZU DÜNYAYA GELDİ

REKLAM ALANI

Eseler Köyü sakinlerinden Mustafa Keskin de İzmit Belediyesinin Küçükbaş Hayvan Destek Projesinden yararlanan isimlerden biri. Keskin, geçtiğimiz sene gerçekleşen hibe desteği sonucunda 2 anne ve bir dişi kuzunun ikiz doğurması ile birlikte 6 adet kuzunun dünyaya geldiğini belirtti.

Eseler Köyü sakinlerinden Mustafa Keskin yaptığı açıklamanın devamında şu ifadeleri kullandı, “İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e projesinden ve çiftçilere katkısından dolayı teşekkür ederim. Hibe edilen küçükbaş hayvanların kalitesinden dolayı doğumlar ikişer ikişer oldu. Bu proje sayesinde koyunlarımızın sayısı arttı.”

haberblok

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.