Haberblok

Deprem yaralarını KASKİ sarıyor

09.03.2023
104

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, deprem bölgesinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

REKLAM ALANI
Deprem yaralarını KASKİ sarıyor

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Asrın felaketi olarak nitelendirilen depremin yaşandığı 6 Şubat 2023 tarihinden itibaren tüm imkânları seferber ederek Kahramanmaraş’a ulaşan KASKİ ekipleri, gerek uzman ekiplerce yürütülen arama kurtarma çalışmalarına verdiği destek, gerek gıda ve temel ihtiyaç malzemesi desteği, gerek altyapı ile ilgili yürüttüğü çalışmalarla gönülleri fethetti.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, KASKİ’Yİ ZİYARET ETTİ

REKLAM ALANI

Kayseri Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nü ziyaret eden ve Genel Müdür Özgür Özdemir’den deprem bölgesinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Büyükkılıç, deprem sonrasında tüm birimler ile ilk günden itibaren bölgede yaraları sarmak üzere belediyenin tüm birimleriyle afetzedelere destek olunduğunu kaydetti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin altyapı kuruluşu olan KASKİ’nin bölgede ağır şekilde zarar gören altyapıyı, yeniden işlevsel hale getirebilmek için canla başla çalışma yaptığını belirterek, yaşam için gerekli temiz su iletiminin sağlanmasında en fazla destek veren kurumlardan birisi olduğunu belirtti.

“202 PERSONEL, 47 ARAÇ İLE HİZMET”

KASKİ ekiplerinin bölgede 202 personel, 12 iş makinası, 35 araç ile canla başla görev yaptığını belirten Başkan Büyükkılıç şunları kaydetti:

“KASKİ’miz içme suyunun kesintisiz iletimini sağlamak için deprem sonrasında oluşan arızalara hızlı bir şekilde müdahale etmeye çalıştı. Kayıp kaçak ekipleri de bölgede içme suyunda yaşanan mağduriyeti önlemek için akustik yer mikrofonu cihazları ile tarama faaliyetlerini aralıksız şekilde sürdürdü. Belirlenen birçok noktada kanalizasyon hatlarında meydana gelen arızalar giderilerek bakım onarımları yapıldı ve yeniden işlevsel hale getirildi. Diğer yandan depremzedeler için oluşturulan barınma yerlerindeki konteyner ve çadır kentlere temiz su, atık su hattı bağlantıları yapıldı. Ayrıca elektrik tesisatları çekilerek, şofben bağlantıları yapıldı. Çalışmalar kapsamında ekiplerimiz bugüne kadar 116 adet enkaz, 103 adet nakil ve yardım, 501 adet içme suyu arızası ve onarım, 700 adet kanalizasyon arıza ve onarım, 215 adet içme suyu ve kanalizasyon arıza tespit, 67 adet mekanik arızası onarım, 267 adet elektrik arızası onarım, 814 adet abone bağlantı çalışması yaptılar. Diğer yandan bölgeye 4 bin adet kahvaltı kumanyası, 10 bin adet giyim malzemesi, 50 bin adet bardak su, 700 adet iş kıyafeti ile 3 bin 400 adet boru, 9 bin 896 adet boru bağlantı malzemesi sevk edildi. Bu vesile ile bir kez daha hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza ise acil şifalar diliyorum. İnşallah Rabbim ülkemize ve milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın.”

haberblok

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.