Haberblok

Babacan, Karamollaoğlu ve Çelik’ten kınama!

05.03.2023
94

TFF 2’nci Lig’de Bursaspor-Amedspor tribünde açılan görsellere ilişkin olarak provokasyona siyasi partiler kınama mesajı yayımlamaya başladı.

REKLAM ALANI
Babacan, Karamollaoğlu ve Çelik’ten kınama!

BURSA (İGFA) – Bursa’da bugün oynanan Amedspor karşılaşmasında tribünde yaşananlara ilişkin ilk kınama AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Grup Sözcüsü Ömer Çelik’ten geldi.

Çelik sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, spora ve sporun ruhuna aykırı provokatif girişimlere hiçbir surette müsaade edilmeyeceğinin altını çizerek, bu provokasyonu yapanları şiddetle kınadıklarını ifade etti. “Bu olayın her yönüyle araştırılması için gereken soruşturma başlatılmıştır” diyen Çelik, paylaşımında, “Sporda ve her alanda şiddet ve nefret en güçlü şekilde dışlanmalıdır. Bursa’da oynanan futbol maçında tribünlerde açılan sporun ruhuna aykırı görseller kabul edilemez. Bu görseller hiçbir futbol klübümüze ve hiçbir takımımızın taraftarlarına mal edilemez” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

BABACAN: ÖNLEM ALINMAMASI SORUMSUZLUKTUR

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ise, Bursa’da dünden bu yana yaşanan olaylar karşısında önlem alınmamış olmasını sorumsuzluk olarak nitelendirdi.

“Suçu ve suçluyu öven davranışları da sahada şiddet olaylarına sebep olan görüntüleri de reddediyoruz” diyen Babacan, paylaşımında, “Gereğinin yapılması ve sorumluların cezalandırılması için yetkileri göreve davet ediyorum” dedi.

KARAMOLLAOĞLU: YAŞANAN GÖRÜNTÜLER BİRLİK-BERABERLİK RUHUNDAN SONRA DERİNDEN ÜZDÜ

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ise, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında,” Bursaspor-Amedspor maçında görmek istemediğimiz görüntüler ve olaylar, geçtiğimiz hafta yeşil sahalarda gördüğümüz birlik ve beraberlik ruhundan sonra bizleri derinden üzmüştür. Şiddet ve şiddeti öven mesajlar, şu anda ülkemizin ihtiyaç duyduğu dayanışma ruhuna zarar vermektedir. Yaşananların tekrar etmemesi için herkesi sağduyuya, yetkilileri ise göreve davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Hatırlanacağı gibi, karşılaşma sırasında açılan ‘Beyaz Toros’ ve ‘Yeşil’ pankartları sosyal medyada yankı bulması sonrasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da maç devam ederken yaptığı açıklamada, “Bu görsellerin stada sokulmasında zafiyet gösteren kamu görevlileri ile ilgili soruşturma başlatılmış ve ilgili kamu görevlileri açığa alınmıştır” demişti.

haberblok

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.