Haberblok

Manisa’da depremzede öğrencilere bayan voleybol kursu

27.02.2023
72

Atatürk Ortaokulu Ata Spor Kulübü, Kahramanmaraş merkez üslü depremlerin ardından Manisa’ya gelen afetzede çocukların psikolojik destek olma adına, depremzede öğrencilere bayan voleybol kursu açtı.

REKLAM ALANI
Manisa’da depremzede öğrencilere bayan voleybol kursu

MANİSA (İGFA) – Kahramanmaraş merkez üslü iki büyük depremin ardından tüm Türkiye yaraları sarmak için seferber oldu. Atatürk ortaokulu Ata spor Kulübü de öğrencilerin oradaki psikolojiden uzaklaşmaları için anlamlı bir etkinliğe imza attı.

Deprem dolayısıyla Manisa’ya gelen çocuklara yardımcı olabilmek adına depremzede öğrencilere bayan voleybol kursu açtı.

REKLAM ALANI

Atatürk Orta Okulu Müdürü Bekir Çaycı, Ata Spor Kulübü ile Atatürk Ortaokulunun birlikte yaptığı kız öğrenciler için yapılan çalışmada yaş sınırlamasının olmadığının altını çizerek, ilk gerçekleşen antrenmana 18 kız öğrencinin katıldığını ve yaş sınırlamasının 5-15 yaş aralığında olduğunu belirti. Çaycı, veli izinlerinin olması dâhilinde tüm depremzede öğrencilerin katılabileceğini de vurguladı.

KOCA: “HAFTADA 2 GÜN BU ETKİNLİĞİ TASARLADIK”

Voleybol Antrenörü Osman Koca da, öncelikle millet olarak çok üzüldük bundan sonraki süreçte üstlerine ne düşüyorsa yapmak istediklerini belirterek, “Kız çocuklarımızı sporun birleştirici gücünden faydalanarak topluma kazandırma anlamında oradaki psikolojileri birazda olsa unutmaları anlamında böyle bir etkinlik hazırladık. Spor kulübü olarak depremzede çocuklarımız olduğu sürece gereken desteği tamamen vereceğiz” dedi.

haberblok

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.