Haberblok

Yeni Zelanda Başbakanı Ardern’dan istifa açıklaması: Artık bu işin hakkını verecek kadar yeterli olmadığımı biliyorum

19.01.2023
17

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, şubat ayında görevinden ayrılacağını ve bu yıl genel seçimlerde yarışmayacağını açıkladı. 42 yaşındaki Başbakan Ardern, televizyonda yaptığı açıklamada, “6 zorlu yıldır” sürdürdüğü başbakanlık görevini, en geç 7 Şubat’ta bırakacağını bildirdi. Arden ayrıca artık bu iş için yeterli olmadığını da ifade etti.

REKLAM ALANI
Yeni Zelanda Başbakanı Ardern’dan istifa açıklaması: Artık bu işin hakkını verecek kadar yeterli olmadığımı biliyorum

Yeni Zelanda‘nın en genç kadın başbakanı görevini bırakmaya hazırlanıyor. Düzenlenen basın toplantısında konuşan 42 yaşındaki siyasetçi, bu yıl Ekim ayında yapılacak seçimlere de katılmayacağını söyledi. Ardern, İşçi Partisi liderliğinden de ayrılacağını söyledi.

“ÜLKENİZE KRİZA ZAMANINDA LİDERLİK ETMEK BAŞKABİR ŞEY”

REKLAM ALANI

Son dönemde bu konu üzerine düşündüğünü belirten ve “sadece bir yıl değil, bir dönem daha hazırlanmanın bir yolunu bulmayı ümit ettiğini” kaydeden Ardern, ancak bunu başaramadığını söyledi. Ardern ayrıca, “Ülkenize barış zamanında liderlik etmek bir şey, kriz sırasında onlara liderlik etmek başka bir şey.” ifadelerini kullandı.

“ARTIK YETERLİ DEĞİLİM”

Mesleğin gerekliliklerinin farkında olduğunu kaydeden Ardern, “Artık bu işin hakkını verecek kadar yeterli olmadığımı biliyorum. Devam edersem, Yeni Zelanda’ya zarar vermiş olurum.” dedi. Ardern, Ekim 2017’de 37 yaşında başbakan seçildiğinde dünyanın en genç kadın başbakanı unvanını almıştı.

Kaynak: AA / Ahmet Furkan Mercan – Güncel

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.