Haberblok

Nepal’de 72 kişiyi taşıyan uçağın düşme anı kamerada

16.01.2023
14

Nepal’de 4’ü mürettebat 72 kişiyi taşıyan bir yolcu uçağı, Pokhara Havaalanı’na iniş yapmaya çalıştığı esnada düştü. 16 kişinin öldüğü açıklanırken uçağın düşme anı çevredeki vatandaşlar tarafından kayıt altına alındı.

REKLAM ALANI
Nepal’de 72 kişiyi taşıyan uçağın düşme anı kamerada

Nepal‘in başkenti Katmandu’dan yerel saatle 10.33 sıralarında havalanan Yeti Havayolları’na ait bir yolcu uçağı, Pokhara Havaalanı’na iniş yapmaya çalıştığı sırada düştü. İlk belirlemelere göre 16 kişinin hayatını kaybettiği kaza anı, kameralara da yansıdı.

ÇEVREYİ ALEV VE DUMANLAR SARDI

REKLAM ALANI

Kısa sürede yayılan görüntülerde, Himalaya Dağları’nın eteğindeki sarp bölgede düşen uçaktan alev ve dumanların çıkması yer aldı. Ekiplerin hem yangını söndürmeye hem de uçaktaki kişileri kurtarmaya yönelik çalışmaları sürüyor.

72 KİŞİYİ TAŞIYORDU

Havayolu şirketi sözcüsü Sudarshan Bartaula, çift motorlu ATR 72 tipi yolcu uçağında 4 mürettebat ile 2’si bebek 68 yolcunun bulunduğunu açıkladı. Yolculardan 10’unun yabancı uyruklu olduğu belirtildi. Kalkıştan yaklaşık 20 dakika sonra meydana gelen olayın ardından Nepal Başbakanı Pushpa Kamal Dahal kabineyi acil toplantıya çağırdı.

Başbakan Pushpa Kamal Dahal, güvenlik güçlerinden ve halktan bölgedeki kurtarma çalışmalarına destek olmalarını istedi.

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.