Haberblok

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Bir gece ansızın gelebiliriz ve geleceğiz” sözleri Yunanistan’ı korkuttu

15.01.2023
10

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün Muğla’da toplu açılış törenine katıldı. Burada açıklamalar yapan Erdoğan “Bir gece ansızın gelebiliriz ve geleceğiz” ifadelerini kullandı. Erdoğan’ın bu sözleri Yunan basınında geniş yankı buldu.

REKLAM ALANI
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Bir gece ansızın gelebiliriz ve geleceğiz” sözleri Yunanistan’ı korkuttu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Muğla’da toplu açılış törenlerine katıldığı sırada açıklamalarda bulundu. Erdoğan açıklamalarında Türkiye savunma sanayisi üzerinden Yunanistan’a mesaj gönderdi. Erdoğan’ın sözleri Yunanistan’ın önde gelen gazetelerinden olan Kathimerini’de geniş yer buldu.

“BİR GECE ANSIZIN GELEBİLİRİZ”

REKLAM ALANI

Gazete haberinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, alandakilerin “Bir gece ansızın gelebiliriz” sloganları üzerine de “Aynen öyle, bir gece ansızın gelebiliriz ve geleceğiz” sözlerine manşete taşıdı.

TAYFUN FÜZESİNE DİKKAT ÇEKİLDİ

Haberde ayrıca Erdoğan’ın, Yunanistan’ın son zamanlarda en büyük korkusu olan Tayfun füzesi hakkında, “Yunan ne diyor şimdi? ‘Bu çılgın Türkler ne yapıyor?’ Şu anda İzmir’den denemeler yapıldı ve oradan atılacak olan bir füze (Tayfun), bunları ürkütmeye başladı. Ben de diyorum ki, ‘Ey Yunan, sen uslu durduğun müddetçe bizim seninle işimiz yok. Yeter ki uslu dur.’ Şu anda füzemizin menzili 565 kilometre. Yetmez, bunu şimdi 1000 kilometreye çıkaracağız” sözleri haberde yer aldı.

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.