Haberblok

Son dakika! MHP lideri Bahçeli, Sinan Ateş cinayetiyle ilgili suskunluğunu bozdu: Söz sırası bizde

11.01.2023
13

Son dakika! Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in suikasta kurban gitmesiyle ilgili parti grubunda bir konuşma yapan MHP lideri Devlet Bahçeli “Bir cinayet üzerinden siyasi kurgu yapılıyor. Menfur cinayetin içine dava arkadaşlarımızı çekmek isteyenlere eyvallah etmeyeceğiz. Sis dağılsın diye bekledik şimdi söz sırası bizde. Cinayetin gölgesi MHP’ye düşürülmek istendi.” dedi.

REKLAM ALANI
Son dakika! MHP lideri Bahçeli, Sinan Ateş cinayetiyle ilgili suskunluğunu bozdu: Söz sırası bizde

Geçtiğimiz günlerde Ankara’da suikasta kurban giden eski Ülke Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in ölümü, ülke gündemine oturdu. Gelişmeler ilgiyle takip edilirken MHP lideri Devlet Bahçeli’nin konuyla ilgili suskunluğu dikkat çekti. Bahçeli bugün cinayete ilişkin ilk kez açık açık konuştu.

“SURDA GEDİK AÇTIRMAYACAĞIM”

REKLAM ALANI

Cinayet üzerinden siyasi bir kurgu yapıldığını ifade eden Bahçeli, “Menfur bir cinayetin içine pirüpak gibi arkadaşlarımızı çekmeye çalışanlara tamam demeyeceğiz. Sabrın boyun eğmek değil, mücadele etmek olduğunu göstereceğiz. Çakal olup bozkurda diş gösterenler, densizin devesi gibi ötenler şunu unutmasınlar ki; tek başına da kalsam davayı çiğnetmeyeceğim. Tek bir ülküdaşımı ezdirmeyeceğim, sonu ölüm de olsa surda gedik açtırmayacağım. Bir cinayet üzerinden kurgu yapanlara haykırıyorum ki adayımız belli, kararımız nettir. MHP’yi suç örgütleriyle ilişkilendirip Türkiye üzerindeki hain projelerini hayata geçirmeye heveslenenlerin sonuna kadar karşısındayız.” ifadelerini kullandı.

“BİR İÇ HESAPLAŞMANIN OLDUĞU İDDİA EDİLDİ”

Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü: “Madem herkes sırasını savdı, herkes taşları döktü, şimdi söz sırası bize gelmiş demektir. MHP milletinde ve milletinde erimiş bir kahramanlık mefkuresidir. Allah’ın dağına göre kar verdiğini biliyorum. 30 Aralık 2022 Cuma günü Ankara’nın Çukurambar semtinde hunhar bir suikast vuku buldu. Sislerin dağılması, önünün ve ardının aydınlığa kavuşması için beklemeye başladık. Her gelişmeyi yakından takibe başladık. Ortada güpegündüz işlenmiş bir cinayet vardı. Kanlı saldırı gerçekleştikten hemen sonra MHP’ye organize ve örgütlü bir saldırı ivme alarak hız kazandı. Tüm FETÖ’cüler partimize karşı algı operasyonlarıyla yeni bir kalkışma başlattılar. Cinayetin gölgesi MHP’ye düşürülmek istendi. Bir iç hesaplaşmanın olduğu iddia edildi. Böyle zamanlar duygusal taşkınlığın akli melekeleri kilitlediği zamanlardır.

Ayrıntılar geliyor…

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.