Haberblok

Küçük oğlunu kurtarmak isterken birlikte 60 metrelik kuyuya düştü! Ekipler seferber oldu

05.01.2023
14

Manisa’nın Salihli ilçesinde kuyuya düşen baba ve oğlunu kurtarma çalışması başlatıldı. Ekipler, baba ve oğlun kuyunun 20. metrelerinde olduğunu tahmin ediyor. Gözyaşları içinde feci olayı anlatan annenin sözleri yürek dağladı.

REKLAM ALANI
Küçük oğlunu kurtarmak isterken birlikte 60 metrelik kuyuya düştü! Ekipler seferber oldu

Barış Mahallesi’ndeki Gülnar Sitesi’nde 2 yaşındaki Batu Demir, oyun oynadığı sırada site yakınlarında su bulma amacıyla açılan 60 metre derinliğindeki artezyen kuyusuna düştü.


Oğlunu kurtarmak isteyen baba Aytuğ Demir (35), arkasından kuyuya atladı. Kuyuda mahsur kalan baba ve oğlu için yapılan ihbar üzerine bölgeye polis, sağlık, itfaiye, AFAD ve UMKE ekipleri sevk edildi.

REKLAM ALANI

EKİPLER, BABA VE OĞLU KURTARMAYA ÇALIŞIYOR

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Salihli Belediyesi ekipleri, üst kısmından kurtarma çalışması yapılamayan kuyunun etrafını iş makineleriyle kısa sürede kazdı. İş makineleriyle yaklaşık 15 metre derinliğe ulaşan ekipler, toprağın gevşek yapıda olması nedeniyle titizlikle çalışıyor. Ekipler, herhangi bir göçük meydana gelmemesi için de tedbir aldı.

Baba ve oğlunu kurtarmak için iş makineleriyle çalışma yapılırken, sağlık ekipleri tarafından kuyunun içine tüplerden sarkıtılan hortumlarla oksijen veriliyor.

20. METRESİNDE OLDUKLARI DÜŞÜNÜLÜYOR

Ekipler, baba ve oğlun kuyunun 20. metrelerinde olduğunu tahmin ediyor. Baba ve oğlun kurtarılması için iş makineleriyle yapılan çalışmalar devam ediyor. 

ANNE: “YARDIM ET YAĞMUR BANA, ÇOCUK BOĞULACAK” DEDİ

Kuyunun etrafından kazı çalışmaları devam ederken anne Yağmur Demir ve yakınlarının umutlu bekleyişi sürüyor.

Anne Yağmur Demir, gözyaşları içinde, “Ya vücudunu kapattıysa, aşağıda boğulduysa, ya boğulduysa… İlk düştüğünde ‘Hayır alamıyorum’ dedi. ‘Yardım et Yağmur bana, çocuk boğulacak altımda’ dedi. Öyle dedi bana yetiştiğimde. ‘Yağmur bana yardım et’ dedi.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan kuyunun kenarında Aytuğ Demir’in ayakkabıları ile oğlu Batu’nun bisikletinin olduğu görüldü.

Salihli Cumhuriyet Başsavcılığınca olaya ilişkin soruşturma başlatıldı. Bu kapsamda site yönetimi ve kuyuyu açan firma yetkililerinin bilgisine başvuruldu.

KAYNAK: AA, İHA

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.