Haberblok

Rusya’da Polonya’ya düşen füze hakkında açıklama: Ukrayna yakınlarındaki hedeflere herhangi bir saldırı yapılmadı

15.11.2022
11

Ukrayna kentlerine gerçekleşen füze saldırılarının ardından NATO üyesi ülke Polonya’da da hareketlilik yaşandı. Polonya’nın Ukrayna sınırında …

REKLAM ALANI
Rusya’da Polonya’ya düşen füze hakkında açıklama: Ukrayna yakınlarındaki hedeflere herhangi bir saldırı yapılmadı

Ukrayna kentlerine gerçekleşen füze saldırılarının ardından NATO üyesi ülke Polonya‘da da hareketlilik yaşandı. Polonya‘nın Ukrayna sınırında bulunan Przewodow Köyü’ndeki bir çiftliğe kaynağı henüz bilinmeyen bir füze düştü. Olayda iki kişi hayatını kaybetti.

POLONYA HAREKETE GEÇTİ

REKLAM ALANI

Rusya‘nın Ukrayna’ya düzenlediği füze saldırılarının ardından Polonya harekete geçti. Hükümet sözcüsü Piotr Müller, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Başbakan Morawiecki, Ulusal Güvenlik Komitesi’ni acil olarak toplantıya çağırdı.” ifadesini kullandı. Toplantının Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda ile istişarenin ardından düzenlendiğini belirten Müller, toplantının konusu hakkında şu an için bir bilgi veremeyeceğini, mümkün olması durumunda ilerleyen saatlerde kamuoyunu bilgilendirebileceklerini söyledi.

RUSYA’DAN AÇIKLAMA

Rusya Savunma Bakanlığı, “Polonya medyası ve yetkililerinin Przewodow yerleşim alanına Rus füzelerinin düştüğü iddiasıyla ilgili açıklamaları, durumu tırmandırmak için kasıtlı bir provokasyondur. Ukrayna yakınlarındaki hedeflere herhangi bir saldırı yapılmadı” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.