Haberblok

Denizli’de şehit mezarı başında duygulandıran not

31.10.2022
11

Türk vatanı uğruna 16 Haziran 1997 görev yaptığı Hakkari’nin Bağışlı-Işıklar Mevkinde 5 silah arkadaşı ile birlikte şehit düşen Şehit Jandarma …

REKLAM ALANI
Denizli’de şehit mezarı başında duygulandıran not

Türk vatanı uğruna 16 Haziran 1997 görev yaptığı Hakkari’nin Bağışlı-Işıklar Mevkinde 5 silah arkadaşı ile birlikte şehit düşen Şehit Jandarma Uzman Çavuş Eyüp Kepenek’in mezarı başındaki not görenleri duygulandırdı.

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Eyüp Kepenek, memleti Denizli’ye getirilerek Asri Mezarlıkta bulunan Şehitliğe defin edilmişti.

REKLAM ALANI

Evli olan Şehit Jandarma Uzman Çavuş Eyüp Kepenek’in adı daha sonra Denizli’nin Pamukkale İlçesinde bir caddeye verilmişti.

Mezarı başında duygulandıran sözler

“Sizin hakkınız ödenmez”

Kadir Kepenek, oğlunun mezar taşına bir kağıt parçasına kendi el yazısıyla yazı yazarak not bıraktı.

Nota bulunan açıklamada şu sözler yer alıyordu: “Sevgili oğlum Eyüp. Aziz şehitlerimiz, bu vatan sizin sayenizde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyor. Sizin hakkınız ödenmez. Hakkınızı helal ediniz. Ruhunuz şad olsun.”

“Günün en anlamlı kutlaması olmuş”

İHA’nın haberine göre, Asri Mezarlığa giden vatandaşların çoğu Şehit Jandarma Uzman Çavuş Eyüp Kepenek’in mezar taşındaki babası tarafından yazılan notu görünce gözyaşlarına hakim olmadı.

Birçok vatandaş, “Günün en anlamlı kutlaması olmuş” yorumlarında bulundu.

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.