Haberblok

7 bin öğrenci Aspendos Tiyatrosu’nda kitap okudu

Antalya Valisi Ersin Yazıcı tarafından başlatılan ‘Antalya’da Hedeflenen Eğitime Nitelik Kazandırma projesi kapsamında Aspendos Antik Tiyatrosu …

REKLAM ALANI
7 bin öğrenci Aspendos Tiyatrosu’nda kitap okudu

Antalya Valisi Ersin Yazıcı tarafından başlatılan ‘Antalya’da Hedeflenen Eğitime Nitelik Kazandırma projesi kapsamında Aspendos Antik Tiyatrosu’nda düzenlenen kitap okuma etkinliğine, kent merkezi ve ilçelerden 7 bin öğrenci katıldı.

REKLAM ALANI

Kitap okumanın önemi

Büyük Türkiye Cumhuriyeti’nin, gençler sayesinde dünyanın süper gücü olacağına inandığını ifade eden Yazıcı, “Okumayan bir toplum, kitap okuma alışkanlığı kazanamamış bir nesil, bu güzel yolculukta zorlanır. Gerçek ve doğru bilgiye ulaşmanın, o sosyal medyadan bir iki dakika içerisinde ulaşılan bilgi olmadığını hepimiz biliyoruz. Dolayısıyla, hep birlikte kentimizin her noktasında okuyan bir Antalya istiyoruz. Herkesin yılda en az 12 kitap okuduğu, hatta bütün Türkiye’ye örnek teşkil ettiği bir şehir istiyoruz. Bu noktada, tüm öğretmen arkadaşlarıma güveniyorum. Onların bir yıldır bu konudaki katkılarını biliyorum. Öğrencilerimizin bir yıllık süreç içerisinde okuma alışkanlığı kazandığını ve okunan kitap sayısının 4 katına çıktığını biliyorum.”

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.