Haberblok

Yoğurdun saça faydaları nelerdir? Saç nemlendirici yoğurt maskesi..

30.10.2022
20

Yoğurt sağlıklı besinler sıralamasında üst sıralarda yer alıyor. Yoğurdun sağlığa olan faydalarının yanı sıra cilt ve saç güzelliğine de birçok …

REKLAM ALANI
Yoğurdun saça faydaları nelerdir? Saç nemlendirici yoğurt maskesi..

Yoğurt sağlıklı besinler sıralamasında üst sıralarda yer alıyor. Yoğurdun sağlığa olan faydalarının yanı sıra cilt ve saç güzelliğine de birçok katkısı bulunuyor.

Yoğurt vücudumuzun ihtiyacı olan birçok vitamini içinde bulunduruyor. Yoğurdun saça inanılmaz derecede faydası bulunmaktadır. Yoğurt hem saç dökülmesini önlüyor hemde saçın güçlenmesini sağlıyor.

REKLAM ALANI

Yoğurt saçlar için eşsiz bir nemlendiricidir. Yoğurt ile saçlarınızın nemlenmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca yoğurt kepek sorunununda azalmasını sağlar.

Yoğurdun insan vücuduna olan faydaları yapılan araştırmalar sonucunda ispatlanmıştır. Saç bakımında yoğurt kullanmanın faydaları uzmanlar tarafından da kabul edilmektedir.

Saç nemlendirici yoğurt maskesi

Gerekli malzemeler:

– 2-3 yemek kaşığı yoğurt

– 2 yemek kaşığı bal

1 yemek kaşığı elma sirkesi

Hazırlanışı

Bütün bu malzemeleri birbiriyle iyice karıştırın. Elde ettiğiniz arışımı saçlarınıza ve saç diplerinize güzelce yedirin. Maskeyi uyguladıktan sonra yaklaşık 2 saat bekleyin ve daha sonra saçınızı yıkayın. Bu işlemi haftada bir kez uygulayarak daha güçlü saçlar elde edebilirsiniz.

 

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.