Haberblok

Kemal Kılıçdaroğlu: Erdoğan, aday olmamdan çok korkuyor

30.10.2022
24

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan 2023 seçimi için ilginç bir çıkış geldi. Tele1’den Yılmaz Polat’a konuşan Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı …

REKLAM ALANI
Kemal Kılıçdaroğlu: Erdoğan, aday olmamdan çok korkuyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan 2023 seçimi için ilginç bir çıkış geldi.

Tele1’den Yılmaz Polat’a konuşan Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisinden korktuğunu söyledi.

REKLAM ALANI

Yorum yapamadı

Polat’ın “Kamuoyunda 6’lı masadan aday olarak sizin isminizin çıkacağına ilişkin kanaatler çok yaygın. Yani en güçlü aday olarak gösteriliyorsunuz” yorumuna herhangi bir karşılık vermeyen Kılıçdaroğlu, “Cumhurbaşkanı Erdoğan sürekli her fırsatta isminizi telaffuz ediyor. Aday olmanızdan çekiniyor mu, korkuyor mu?” sorusu üzerine şu ifadeleri kullandı:

“Erdoğan, benden korkuyor”

“Evet, çok korkuyor. Korkmasa, televizyonda karşıma çıkar tartışırız. Birçok kez kendisini televizyonda hem de kendi istediği bir televizyonda medeni bir şekilde tartışmaya davet ettim ama sürekli kaçıyor. Bir kez daha söylüyorum. Gel kamuoyu önünde tartışalım.”


Seçimi kesin kazanmış gibi mesaj yolladı

“Washington, Brüksel ve Londra gibi önemli başkentlere bir mesajınız olacak mı?” sorusu üzerine çok konuşulan Amerika gezisine atıfta bulunan Kılıçdaroğlu, “Erdoğan ve yönetimi demokratik yollardan gidiyor. Seçimi kaybediyor. Bundan sonraki muhatabınız Millet İttifakı’nın adayı ve yönetimi olacak.” dedi.

REKLAM ALANI
Yorumlar
  1. Mehmet Ali dedi ki:

    Bay Kemal’den ben de çok korkuyorum. Allah korusun kazara seçilir falan Ülkeyi bir 20 yıl geri götürür.