Haberblok

Hüseyin Baş’ın ittifaka katılma teklifine CHP’den yanıt

28.10.2022
18

Millet İttifakı’na katılmak istediğini açıklayan Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş’a İYİ Parti’nin ardından CHP’den de …

REKLAM ALANI
Hüseyin Baş’ın ittifaka katılma teklifine CHP’den yanıt

Millet İttifakı’na katılmak istediğini açıklayan Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş’a İYİ Parti’nin ardından CHP’den de yanıt geldi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Baş’ın teklifine “CHP de sıcak bakar. Gayet de büyük memnuniyet duyarız. Bu kararı alacak olan sayın genel başkanlardır. Elbet otururlar, bununla ilgili birlikte bir davet verirler mi, vermezler mi tartışırlar. Ama bizim bakış açımız aynen böyledir” cevabını verdi.

REKLAM ALANI

Hüseyin Baş, “Beni Millet İttifakı’na alsınlar. Daha açık bir çağrı da olamaz. Almıyorlarsa da bunu açıklasınlar. Çünkü bunu milletimiz istiyor, bunu vatandaş istiyor. Bunu Millet İttifakı, altılı masa üyeleri değerlendirsinler” ifadelerini kullanmıştı.

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu da yaptığı açıklamada, “Büyük Türkiye idealine inanmış Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener ve İYİ Partimiz sizleri Millet İttifakı’nda görmekten mutluluk duyacaktır” demişti. .

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.