Haberblok

Konserleri Heyecanla Bekleniyordu: Gülşen’in Avukatı Konserlerin Neden İptal Olduğunu Açıkladı

16.09.2022
15

Şarkıcı Gülşen geçtiğimiz aylarda verdiği bir konserinde imam hatiplilere yönelik söylediği sözler nedeniyle gündem olmuştu. Gözaltına …

REKLAM ALANI
Konserleri Heyecanla Bekleniyordu: Gülşen’in Avukatı Konserlerin Neden İptal Olduğunu Açıkladı

Şarkıcı Gülşen geçtiğimiz aylarda verdiği bir konserinde imam hatiplilere yönelik söylediği sözler nedeniyle gündem olmuştu. Gözaltına alınmasının ardından cezaevine gönderilen Gülşen’in sevenleri ise durum karşısında şoke olmuştu. Tutukluluğuna bir süre ev hapsi cezasıyla devam eden başarılı şarkıcının cezası adli kontrol şartıyla sona ermişti. Yeniden sahnelere dönmesi beklenen Gülşen’in iptal edilen konserleri hakkında ünlü şarkıcının avukatı açıklamalarda bulundu.

Son günlerin en çok konuşulan ismi haline gelen Gülşen, 30 Nisan’da verdiği bir konser sırasında sarf ettiği sözlerle gündeme gelmişti.

REKLAM ALANI

Ağustos ayında ortaya çıkan 9 saniyelik bir videoda sadece ‘İmam hatipte okumuş daha önce kendisi sapıklığı oradan geliyor’ dediği anlaşılan şarkıcının bu cümlesi, kendisinin gözaltına alınmasına neden olmuştu.

“Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan gözaltına alınan Gülşen’in tutuklanarak cezaevine gönderilmesi ise hepimizi hayrete düşürmüştü.

Ünlü şarkıcının tutukluluğuna yaptığı itiraz mahkemece kabul edilince Gülşen cezaevindeki 4. gününde serbest bırakılmıştı.

Yargı kararıyla ev hapsine alınan güzel şarkının cezası, yurt dışı çıkış yasağı ve haftada bir gün karakolda imza verme şartıyla kaldırıldı.

12 Eylül’de serbest bırakılan Gülşen’in soluğu sahnede alması bekleniyordu elbette…

Gülşen’in menajeri Haluk Şentürk, bir süre dinlenme kararı alan Gülşen’nin yılbaşına kadar planlanan 50 konserini iptal ettiğini söyledi.

Büyük bir ilgiyle beklenen Gülşen konserlerinin iptali hakkında ünlü şarkıcının avukatı yazılı açıklamalarda bulundu.

‘Keyfi’ değil; ‘mücbir’ hukuki sebeple…

Gülşen’in avukatının açıklamasında ‘İptallerde; hukuki belirsizlikler kadar sanatçının ekibine ve dinleyicisine olan profesyonel yaklaşımı ve özeni de önemli rol oynamıştır. ‘Tek dinlendiğim yer’ dediği sahnesini; ‘keyfi’ değil; ‘mücbir’ hukuki sebepler nedeniyle aslında yeniden düzenlemiştir’ ifadeleri yer aldı.

”Yurt içindeki konserlerin önündeki engeli kaldıran hukuki kararla beraber; yeni konserlerin tarihleri belirlenmeye başlamıştır. ”

”Yeni takvimle devam edilecektir; kesinleşen tarihler müvekkilin ekibince duyurulacaktır. Yurt dışı yasağındaki hukuki süreç tamamlandığında da benzer durum yurt dışındaki konserler için gerçekleşecektir.”

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.