Haberblok

Her zaman güzel ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için bu besinleri mutlaka tüketin! İşte o mucizevi besinler

16.09.2022
14

Ayrıca, izlenecek diyette her zaman uzun vadede mükemmel bir cilde, yani ilerleyen yaşla birlikte sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olmanızı …

REKLAM ALANI
Her zaman güzel ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için bu besinleri mutlaka tüketin! İşte o mucizevi besinler

Ayrıca, izlenecek diyette her zaman uzun vadede mükemmel bir cilde, yani ilerleyen yaşla birlikte sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olmanızı sağlayan yiyecekleri seçebilirsiniz. Peki orta ve uzun vadede her zaman güzel bir cilde sahip olmayı garanti edebilecek bu besinler nelermiş detaylı olarak bakalım.

REKLAM ALANI

HER ZAMAN GÜZEL BİR CİLDE SAHİP OLMAK İÇİN NE YEMELİSİNİZ?

Özellikle lif, vitamin ve minerallerin temini, sağlıklı cildi uzun süre korumanın anahtarıdır. Bu nedenle diyette , doğal olarak sadece doku onarımında değil, vücuda müdahale eden C vitamini açısından zengin olandan başlayarak, düzenli ve günlük meyve ve sebze tüketimi esastır. Ama aynı zamanda cildin sarkmasını önlemek için.

İşte yemeniz gerekenler. Lahanadan kuşkonmaza kadar tüm yeşil yapraklı sebzeler ıspanak, brokoli, fesleğen ve enginardan geçer. Ayrıca biber ve domates. Meyve söz konusu olduğunda, tüm turunçgiller açıkça iyi bir C vitamini kaynağıdır. Ama aynı zamanda kivi ve çilek.

ÇOK FAZLA İÇMEK, CİLDİN KURUMASINI VE SOYULMASINI ÖNLEMENİN ANAHTARIDIR

Taze mevsim sebzeleri ve meyvelerine ek olarak, hem düzenli günlük fiziksel aktivite hem de vücudu iyi nemlendirerek cildin uzun süreli kuruluğu ve soyulması önlenir. Bu bağlamda, aslında bir yetişkin, gün boyunca az ve sık sık içmelidir.

Tam olarak, en az bir buçuk litre su. Ama günde iki litre su alsan bile, sorun değil. Özellikle sıvılar arasında sadece su değil, muhtemelen bitki çayları, çay ve şekersiz oldukları sürece diğer içecekler de dahildir.

DİYETTE NELERDEN KAÇINILMALI VEYA NELER SINIRLANDIRILMALIDIR?

Cildi korumak için, yemeniz gerekenlere ek olarak, kaçınmanız veya sınırlamanız gereken yiyecekler de vardır. Tüm kızarmış yiyeceklerde kırmızı et tüketiminin yanı sıra tavuk gibi beyaz et yerine avantajlı olarak sınırlandırılmalıdır. Kahveye de dikkat edin. Ayrıca kötü alışkanlıklardan alkollü içki ve sigara tüketimi ile ciltte kuruluk ve soyulma riski artmaktadır.

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.