Haberblok

Elon Musk, Twitter’ın satın alımıyla ilgili üçüncü kez fesih bildiriminde bulundu

12.09.2022
16

Elon Musk’ın avukatları, Twitter’ın 44 milyar dolarlık satın alımını sona erdirmek için günü üçüncü kez fesih bildiriminde bulundu. Amerika …

REKLAM ALANI
Elon Musk, Twitter’ın satın alımıyla ilgili üçüncü kez fesih bildiriminde bulundu

Elon Musk’ın avukatları, Twitter’ın 44 milyar dolarlık satın alımını sona erdirmek için günü üçüncü kez fesih bildiriminde bulundu. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa’sına (SEC) yapılan son bildirimde, Tesla CEO’sunun hukuk ekibi, Twitter’ın şirketin eski güvenlik başkanı Peiter Mudge Zatko’ya Twitter’ın kıdem tazminatı ödemesini gerekçe gösterdi.

Avuktlar, Twitter’ın eski çalışanlar da dahil olmak üzere olağan dışı herhangi bir kıdem veya fesih ödemesi yapamaması koşulunun bulunduğu belirterek  eylemin satın alma anlaşmasındaki ilgili maddeyi ihlal ettiğini savunuyor.

REKLAM ALANI

Wall Street Journal’ın haberine göre Twitter, Ocak 2022’de şirketten ayrılan Zatko ile 7 milyon dolarlık bir kıdem tazminatı için gizlice pazarlık yaptığını bildirdi. Ayrıca Zatko’nun ödemeyi kabul ettiği ve standart bir gizlilik anlaşması imzaladığını kaydediliyor.

Zatko, şirketin “ulusal güvenlik ve demokrasiye” tehdit oluşturabilecek kötü güvenlik uygulamaları iddiasıyla Temmuz ayında gündeme geldi. 

Twitter da bu iddialarına yanıt olarak, Zatko’nun Ocak 2022’de “etkisiz liderlik ve düşük performans” nedeniyle kovulduğunu ve şirkete yönelik iddialarının yanlış olduğu söyledi. 

Zatko’nun iddialarının ardından Musk’ın hukuk ekibi Zatko’ya ifade ve  Twitter ile ilgili bir ton belge talep eden bir mahkeme celbi göndermişti. Ancak Zatko’nun kıdem tazminatını kabul ederek mahkemede Musk’ın lehine ifade verip vermeyeceği henüz bilinmiyor.

Twitter ve Elon Musk arasındaki tarihi dava17 Ekim’de başlayacak.

KAYNAK: TECHCRUNCH

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.