Haberblok

Dursun Özbek müjdeyi verdi! “Bir milyar…”

12.09.2022
15

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, GSTV’de gündemle ilgili açıklamalarda bulundu. Dursun Özbek, “İstanbul’un en önemli bölgesinde …

REKLAM ALANI
Dursun Özbek müjdeyi verdi! “Bir milyar…”

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, GSTV’de gündemle ilgili açıklamalarda bulundu.

Dursun Özbek, “İstanbul’un en önemli bölgesinde, Mecidiyeköy’deki gayrimenkulün geliştirilmesi için çok daha önce de çalışıyorduk. Seçildikten sonra buranın akıbetine dair görev bize düşüyor. Daha önce Otel binası olarak tasarlanan Mecidiyeköy’deki binamızı rezidans projesine çevirdik. Neden çevirdik, bölgedeki gelişim ve talepler göz önünde bulundurulunca rezidans modelinin daha uygun olacağına karar verdik. 160 adet daire çıkardık bu projede. Kategori 1’deki daireleri özellikle Galatasaraylı üyelerimizin dikkatine sunmak ve onların almasını istiyoruz. Bunun dışında kalan yerleri de yabancılara satmaya planlıyoruz. 160 dairenin satışından 1 milyar liraya yakın gelir bekliyoruz. Bu gelirin yarısı bankalarla olan borçlarımızın ana para hesabını kapatmaya gidecek, diğer yarısı Kemerburgaz’daki faaliyetler için kullanılacak. 6-7 ay gibi bir süre içerisinde projelerimizi tamamlamayı planlıyoruz.” dedi.

REKLAM ALANI

Galatasaray Adası’nın yenilenmesi konusunda Dursun Özbek, “Bu konudaki çalışmalarda emeği geçen birçok arkadaşım var. Özellikle bütün ekibini, bütün gücünü bu konuya teksif eden Erden Timur kardeşim var, hakikaten çok başarılı bir iş çıkardılar. Galatasaray Adası’nda hazineye ait olan parsellerin tapusunu 30 yıllığına aldık. Bu tapular üst kullanım hakkı tapusudur. Bu tapuları aldıktan sonra ada üzerinde proje geliştirme şansınız olur.” dedi.

Galatasaray’da eksik olan bir şeyin sevgi iklimi olduğunu ifaden eden Özbek, “Galatasaray’da birlik ve beraberliği sağlarsak bizim önümüzde kimsenin durabileceğini sanmıyorum. Barış ve sevgi iklimi olmazsa bu projelerden başarıyla çıkamayız. Kemerburgaz’daki arazinin tapusunu da aldık. Üst kullanım hakkı, burada proje yapmamızı sağlıyor. Daha önceki başkanlık dönemimde uygulamayı düşündüğüm projeler zaten hazırdı. Zemin etüdü yapılıyor şu anda. Çok kısa süre sonra da ruhsat başvurumuzu yapacağız.” dedi.

“Florya’da bir kısım Galatasaray’ın tapulu malı” diyen Özbek, “Bir kısmı da Emlak Konut’un tapulu malı. Bugün itibarıyla yaptığımız görüşmelerde, Emlak Konut’tan kendi tapularında olan kısmın bize satılması için bir mutabakatımız var. Değerli Bakanım Murat Kurum ve Sayın Cumhurbaşkanımızla görüşmelerimiz var. Buranın Galatasaray’a satılması, Galatasaray kulübünün bütünü burada inşai faaliyete başlaması için görüş birliği sağlandı.” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.