Haberblok

Google Fi’de 5G’yi destekleyen ülkeler arasına Türkiye’de eklendi

10.09.2022
15

Google Fi, mevcut baz istasyonları üzerinden Google’ın kendi sunucularına bağlanarak telefondan arama yapılmasını, SMS gönderilmesini ve mobil …

REKLAM ALANI
Google Fi’de 5G’yi destekleyen ülkeler arasına Türkiye’de eklendi

Google Fi, mevcut baz istasyonları üzerinden Google’ın kendi sunucularına bağlanarak telefondan arama yapılmasını, SMS gönderilmesini ve mobil veriye erişmeyi 200’den fazla ülkede mümkün kılıyor.

Operatörlerin baz istasyonları üzerinden Google Fi hizmetini kullanan kullanıcılar 200’den fazla ülkede ek ücret ödemeden sınırsız iletişim imkanı elde ediyor.

REKLAM ALANI

Ayrıca Google tarafından geliştirilen mobil sanal ağ operatöründe aboneler, hizmet bedelini ödedikten sonra, cep telefonu operatörleri arasında sinyal gücü ve hızına bağlı olarak, bölgede hangi operatörün kalitesi daha iyiyse otomatik olarak ona geçiş yapabiliyor.

GOOGLE Fi’DE 5G’Yİ DESTEKLEYEN ÜLKELER ARASINA TÜRKİYE’DE DAHİL OLDU

Google bugün yayınlanan blog gönderisinde 5G’yi destekleyen ülkeler arasına Türkiye dahil 26 ülkeyi daha ekledi. Fi hizmeti aynı zamanda 200’den fazla ülkede 4G’yi kullanmaya devam edebilecek.

Google Fi hizmetinden yararlanabilmek için cihazınızın Google Fi’yi destekliyor olması gerekiyor. Hangi telefonların desteklendiği fi.google.com adresinden bakılabiliyor.

Google Fi hizmetini destekleyen cihazınız – hizmeti kullanmaya başladıktan sonra – Google’ın anlaşmalı olduğu operatörlerin baz istasyonları arasında, en çok hangi baz istasyonunun sinyali güçlüyse, otomatik geçiş yaparak internet deneyimini kesintisiz olarak sunmaya başlıyor. 

Google Fi’de ‘Sınırsız+’ paketi 200’den fazla ülkede internet dahil sınırsız iletişim imkanı sunuyor. Ücreti ise aylık 65 dolar. Ücret yüksek gibi görünse de yurt dışına sık seyahat edenler için oldukça uygun.

Google Fi her ne kadar Türkiye’de hizmet verse de Türk kullanıcılar hizmeti satın alamıyor. Google Fi fiziki SIM kart gerektirdiğinde dolayı yalnızca ABD’deki kullanıcılar bu hizmeti satın alabiliyor. Google’nin eSIM ile birlikte Google Fi’yi tüm dünyada satışa açacağı tahmin ediliyor. 

KAYNAK: HABER7

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.