Haberblok

Türkiye sınırına dayanan virüs her 10 kişiden birini öldürüyor! Üstelik belirtisi bile yok

04.09.2022
39

Koronavirüs ve maymun çiçeği nedeniyle zor günler geçiren dünya kamuoyu, şimdi de yeni hastalıklarla mücadele etmeye başladı. Geçmişte dünyaya …

REKLAM ALANI
Türkiye sınırına dayanan virüs her 10 kişiden birini öldürüyor! Üstelik belirtisi bile yok

Koronavirüs ve maymun çiçeği nedeniyle zor günler geçiren dünya kamuoyu, şimdi de yeni hastalıklarla mücadele etmeye başladı. Geçmişte dünyaya büyük sıkıntılar yaşatan Batı Nil Virüsü’nün yeniden hortlaması, paniğe neden oldu. Virüs şu ana kadar Yunanistan’da 11 kişinin ölümüne neden oldu ve Türkiye sınırlarına kadar dayandı.

TÜRKİYE TARAFINA UYARI YAPILIYOR

REKLAM ALANI

Virüs nedeniyle Türkiye tarafına da ‘Dikkatli olun’ uyarısı yapıldı. Sinekler yoluyla bulaşan virüsün Türkiye’de görülme ihtimalinin çok arttığını belirten uzmanlar, özellikle Ege tarafında bataklık gibi yerlerden her ihtimale karşı uzak durulmasını tavsiye etti.

ASIL KORKUTAN DETAY BELİRTİ MESELESİ

Batı Nil Virüsü ile ilgili asıl korkutan detay ise belirti konusuyla ilgili. Çünkü Batı Nil Virüsü, vücuda girmesinin ardından kendisine has belirtiler vermek yerine hemen hemen herkesin yaşadığı gribal enfeksiyon belirtilerini veriyor. Bu da hastalığın ayırt edilmesini zorlaştırıyor.

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.