Haberblok

Reklamlı Netflix aboneliğinin Türkiye fiyatı ortaya çıktı

29.08.2022
23

Geçtiğimiz yıl içerisinde yüzbinlerce abone kaybeden Netflix, akış hizmeti servislerinde tekrar tahtını almak için çabalıyor. Bu doğrultuda firma …

REKLAM ALANI
Reklamlı Netflix aboneliğinin Türkiye fiyatı ortaya çıktı

Geçtiğimiz yıl içerisinde yüzbinlerce abone kaybeden Netflix, akış hizmeti servislerinde tekrar tahtını almak için çabalıyor. Bu doğrultuda firma, geçtiğimiz aylarda Microsoft ile beraber reklam destekli bir üyelik üzerine çalıştığını duyurmuştu. Şimdi de bu servisten ilk olası fiyat bilgisi sızdırıldı.

Bloomberg, reklamlı Netflix’in 7 ila 9 dolar arasında bir fiyata sahip olacağını belirtti. Netflix’in şimdiki en ucuz aylık aboneliği şu anda 9,99 dolar. Reklamlı Netflix’in hangi ülkelerde kullanıma açılacağı ise şimdilik belli değil. Ülkemizde özel fiyat stratejisi kullanan firma, reklamlı aboneliği ülkemizde kullanıma sunması halinde bu abonelik için yaklaşık 20-30 TL’lik bir fiyatı görmemiz mümkün.

REKLAM ALANI

Son aylarda dikkatleri üzerine çeken reklamlı Netflix modeli, standart aboneliklere göre birçok dezavantaja sahip olacak. Saat başı 4 dakika reklam sunacak olan üyelik, kullanıcıların dizi ve filmleri indirmesine de izin vermeyecek. Ayrıca telif hakları anlaşmasından dolayı Netflix’teki her içerik bu abonelik türünde gösterilmeyecek.

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.