Haberblok

30 Ağustos’ta toplu taşıma ücretsiz mi? İETT, Marmaray; EGO ve ESHOT tarifeleri nasıl olacak?

29.08.2022
25

Büyük Taarruz’un zaferle sonuçlandığı gün olarak kayıtlara geçen 30 Ağustos, 1924 yılından bu yana ülkemizde kutlanıyor. 81 vilayette Zafer …

REKLAM ALANI
30 Ağustos’ta toplu taşıma ücretsiz mi? İETT, Marmaray; EGO ve ESHOT tarifeleri nasıl olacak?

Büyük Taarruz’un zaferle sonuçlandığı gün olarak kayıtlara geçen 30 Ağustos, 1924 yılından bu yana ülkemizde kutlanıyor. 81 vilayette Zafer Bayramı’na yönelik etkinlikler düzenlenirken, Bakanlık ve Belediye kademelerinde de planlama yapılıyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl toplu taşıma araçları ücretsiz olarak kullanılmıştı. İETT, ESHOT ve EGO araçları vatandaşa ücretsiz hizmet verirken, Valilikler tarafınca ulaşıma kapatılan yollar da duyurulmuştu. Bu yıl da benzer bir hazırlık yapıldı. Peki, 30 Ağustos’ta toplu taşıma araçları ücretsiz olacak mı? İşte, Marmaray; İETT, ESHOT, ANKARAY ve EGO’daki son durum!

30 AĞUSTOS’TA TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ Mİ?

REKLAM ALANI

30 Ağustos Salı günü Zafer Bayramı olması sebebiyle toplu taşıma araçları ücretsiz olarak vatandaşa hizmet verecek. İzmir’den ESHOT, Ankara’dan EGO firmaları kendi iştiraklerindeki vasıtaların ücretsiz olarak çalışacağını kamuoyu ile paylaştı.

İstanbul’da sıklıkla kullanılan Marmaray’da sefer sayıları arttırılırken, İETT’de de ücretsiz ulaşım hizmeti verileceği vatandaşla paylaşıldı. Buna göre, Metro; Tramvay, Finiküler Hattı, Vapur Hattı ve otobüsler 24 saat boyunca ücret ödemesi yapılmadan yurttaşın hizmetinde olacak.

ESHOT’tan yapılan açıklamada: “30 Ağustos 2022 Salı gününün resmi tatil olması sebebi ile Cumartesi hareket saatleri uygulanacaktır” denildi. Benzer bir açıklama İETT ve EGO’nun resmi hesaplarından da yapıldı. 

İETT’nin açıklamasında İstanbulkart’a vurgu yapılırken, bu kart entegrasyonundaki araçlara ücretsiz olarak binilebileceği söylenildi.

Diğer taraftan 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları sebebiyle yurt genelindeki bazı merkezlerde yol kapatma uygulamasına gidiliyor. Bu karar da Valiliklerin resmi internet siteleri üzerinden vatandaşla paylaşıldı. Örneğin başkent Ankara’da kutlamalar nedeniyle 17 cadde ulaşıma kapatılacak.

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.