Haberblok

Nasırları Gidermenin ve Bebek Yumuşaklığı Ayaklara Sahip Olmanın 10 Hızlı Yolu

01.08.2022
7

Nasır, sürtünmeden kaynaklanan kalın deri lekeleridir ve gerçek bir ağrı olabilir. Genellikle ellerde ve ayaklarda oluşurlar ve normalde zararsız …

REKLAM ALANI
Nasırları Gidermenin ve Bebek Yumuşaklığı Ayaklara Sahip Olmanın 10 Hızlı Yolu

Nasır, sürtünmeden kaynaklanan kalın deri lekeleridir ve gerçek bir ağrı olabilir. Genellikle ellerde ve ayaklarda oluşurlar ve normalde zararsız olsalar da tedavi edilmezlerse enfekte olabilirler. Doktorlar nasırları özel tıraş makineleri, asitler veya ponza taşı ile tedavi edebilirken, insanların evde bulunan basit eşyaları kullanarak nasırları tedavi etmek için kullandıkları ev ilaçları da vardır. İnsanların nasırlarını tedavi etmek ve ciltlerini yumuşatmak için yıllardır kullandıkları çeşitli ev ilaçlarından bazılarını size sunuyoruz. Evde nasırları doğal olarak gidermenin 10 Hızlı tedavi yolu makalemizde…

Evde Nasırları Gidermenin 10 Hızlı Tedavi Yolu​

REKLAM ALANI

1. Nasır için aspirin limon suyu macunu tarifi​

Basit eczane aspirini nasırlarınızı temizlemenize yardımcı olabilir. Yaklaşık 5 veya 6 tablet aspirini ezin ve tozu limon suyu ve suyla karıştırın. Nasır üzerine yerleştirilebilecek bir macun yapın. Bölgeyi sıcak bir havluyla sarın ve plastik bir torba ile örtün. Yaklaşık 10 dakika sonra bir ponza taşı ile nasırı kazıyın. Şeker hastasıysanız veya aspirine alerjiniz varsa bu yöntemi kullanmayın.

2. Nasır için kabartma tozu macunu tarifi​

Ayak banyosuna kabartma tozu eklemek nasırları iyileştirmeye yardımcı olabilir ancak daha hızlı tedavisi için yöntem var. Bir macun yapmak için kabartma tozunu suyla karıştırın ve iyileşene kadar nasırlarınıza düzenli olarak uygulayın.

3. Nasır için papatya çayı ve çay ağacı yağı tarifi​

Güzel, ılık çay her zaman rahatlatıcıdır, ancak cilt için de iyi olabilir. Nasırlarınızı ıslatırken papatya çayı veya çay ağacı yağını suya karıştırın. Bu cildinizin kurumasına yardımcı olacaktır.

4. Nasırları mısır nişastası ile ovalayın.​

Nasır kolayca önlenebilir. Ayaklarınızı kuru tutmaya yardımcı olmak için mısır nişastası ile ovun, bu da nasırların tahriş olmasını ve diğer olası enfeksiyonları önler. Bu yöntem ayrıca ağrılı nasırları yatıştırabilir.

5. Nasır sirke tedavisi yöntemi​

Bir pamuğu sirkeye batırın ve nasırınıza bantlayın. Bir gece boyunca bölgede bırakın ve ardından bir ponza taşı ile ovalayın. Sirkeyi çevreleyen cilde değil nasıra temas ettiğinden emin olun.

6. Ananas dilimleri ile ovalayın.​

Ananas kabukları, nasırları yumuşatmaya ve çıkarmaya yardımcı olabilecek enzimlere sahiptir. Nasırın üzerine küçük bir parça taze ananas kabuğu koyun ve yerinde kalması için bir parça bezle sarın. Bu, haftada bir gece bir kez yapılmalıdır. Bölgeye ananas suyu uygulamak, sarmadan önce ve sonra da yardımcı olabilir.

7. Nasırlı bölgeye bayat ekmek bantlayın​

Yarım dilim elma sirkesine bayat ekmeği batırın ve yatmadan önce nasırınıza bantlayın. Pamuklu bir çorap giyin. 1 saat bekletin.

8. Nasır ve aloe vera jeli tedavisi​

Bu numara için aloe yaprağı veya saf aloe jeli kullanabilirsiniz. Bitkinin etli kısmını veya jeli nasıra uygulayın ve bir bandajla kapatın. Nasır artık törpülenecek kadar yumuşak olmalıdır.

9. A ve E vitamini yağını nasırlı bölgeye sürün​

Vitaminler, topikal olarak kullanıldığında bile cildinizin tedavisine yardımcı olabilir. A ve E vitamin yağını karıştırıp nasırınıza uygulayın. Bunu yatmadan önce yapın ve nasır iyileşene kadar devam edin.

10. Özel kremler veya vazelin içeren çoraplar (veya eldivenler) giyin.​

Eksfoliye edici kremler veya losyonlar, özellikle salisilik asit, üre veya amonyum laktat içeriyorsa, nasırların tedavisine yardımcı olabilir. Ayrıca cilt yumuşatıcı kremler veya vazelin de nasırın yumuşatılmasına yardımcı olabilir. Kremleri uyguladıktan sonra çorap veya eldiven giymek, ayaklarınızdaki veya ellerinizdeki nasır için nemi kapatmaya yardımcı olabilir.

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.