Haberblok

Eğitim ve İş yerinde Güvenlik Projesi Kapanış Toplantısı

20.01.2022
129
REKLAM ALANI
Eğitim ve İş yerinde Güvenlik Projesi Kapanış Toplantısı

Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki mali işbirliği kapsamında geliştirilen Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA-Instrument for Pre Accession)’nın “İstihdam, Eğitim, Sosyal Politikalar” bileşeni altında İş Sağlığı ve Güvenliğinin Geliştirilmesi Hibe Programı uygulanmaktadır. Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen söz konusu hibe programı, Sözleşme Makamı olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülmekte ve izlenmektedir. Programın Operasyon Faydalanıcısı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’dür.

“Okulda Eğitim, İşyerinde Güvenlik” Projesi Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yürütülmekte olup, projenin iştirakçi ortakları; Sivas 1. Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi ve Sivas Elektrikçiler Esnaf Odası’dır.
Projenin toplam bütçesi 197.523,07 Avro olup, 177.118,94 Avro’su AB hibesi, 20.404,13 Avro’luk kısmı ise Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi‘nin eş finansman katkısıdır.

REKLAM ALANI

Projenin son faaliyeti olan “Ödül, Sertifika Töreni ve Kapanış Toplantısı” 19 Ocak 2022 tarihinde saat 18.30 da Sivas Öğretmen evi toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Program Vali yardımcısı Sayın Adil NAS, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdür Yardımcısı Muhammet Kamil IŞIK, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Mehmet KUL, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının temsilcileri, Meslek örgütlerinin başkan ve temsilcileri, sektör temsilcileri, veliler ve öğretmenlerin katılımları ile gerçekleştirildi.


Program Okul Müdürü Recai GÜLEZ’in proje sunumu ile başladı. Okul ve proje hakkında bilgiler veren Recai GÜLEZ “Projemizin temel amacı mesleki eğitim öğrencilerinde ve sektör çalışanlarında İSG bilinci oluşturmaktır. Böylece insan hatası kaynaklı İş Kazalarının ve Meslek Hastalıklarının azaltılmasına katkı sağlamayı hedefliyoruz. Ayrıca proje çalışmaları ile okulumuzun makine, donanım ve bilgi birikimini güncel teknolojik gelişmelere uyum sağlayabilecek şekilde güncelliyoruz.” dedi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdür Yardımcısı Muhammet Kamil IŞIK ve Vali Yardımcısı Adil Nas’ın konuşmaları ile devam etti. Programda Bilgi Yarışmasının kazanan ilk üç öğrencisinin ödüllerini Vali Yardımcısı Adil Nas verdi. Proje ekibinin sertifikalarını İSG Genel Müdür Yardımcısı Muhammet Kamil Işık, Proje Eğitimcilerinin sertifikalarını Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Mehmet Kul, Eğitim alan kişilerin sertifikalarını Sivas İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Dursun Yıldırım ve Proje İştirakçilerinin sertifikalarını Okul Müdürü Recai GÜLEZ takdim etti.


Tüm katılımcılara yemek ikramı yapılmasının ardından program sona erdi.

haberblok

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.