Haberblok

AZERBAYCAN-TÜRKİYE DERGİSİNDEN KARDEŞ MEDYA

REKLAM ALANI
AZERBAYCAN-TÜRKİYE DERGİSİNDEN KARDEŞ MEDYA

Azerbaycan-Türkiye Dergisi baş yazarı ve Azerbaycan Devlet Televizyonu Program Yapımcısı Zernisan Turan ve Azerbaycan-Türkiye Dergisi Redaktörü Anna Mir Şahbazgızı Türkiye’ye gelerek Haberblok İnternet Gazetesi sahibi Süleyha Kara ve Cüneyt Ergörün’ü ayrıca Kızılırmak Gazetesi sahibi Hakan Sezer’i ziyaret ettiler. Türkiye’de pek çok ziyaret gerçekleştirdiklerini ve Türkiye’yi çok sevdiklerini, her fırsatta kardeş ülke Türkiye’yi ziyaret etmeye çalıştıklarını ifade ettiler. Sivas’ı gezmenin, kendilerinde özel bir yer aldığını söyleyen Anna Mir Şahbazgızı ve Zernisan Turan “Türk dostlarımızla birlikte olmak bizleri mutlu ediyor.” dediler. Karabağ Zaferin’in Türkiye’de de coşku ile kutladıklarını belirterek, “Türk dostlarımıza bizleri yanlız bırakmadıkları için çok teşekkür ediyoruz.” dediler.

REKLAM ALANI

Daha sonra Azerbaycan Devlet Televizyonu Program Yapımcısı Zernisan Turan, Azerbaycan – Türkiye Dergisi Redaktörü İmtiyaz Sahibi Anna Mir Şahbazgızı, Siber Güvenlik Akademisi – Eğitimi Genel Başkanı Süleyha Kara, Hakan Sezerer ve Cüneyt Ergörün ile bir araya gelip kardeş medya Haberblok İnternet Gazetesi, Kızılırmak Gazetesi ve Azerbaycan-Türkiye Dergisi hakkında bilgi alışverişinde bulundular. Azerbaycan-Türkiye Dergisi, Kızılırmak Gazetesi ve Haberblok Internet Gazetesi’ni Kardeş medya olarak kabul ettiklerini ifade eden Anna Mir Şahbazgızı, Süleyha Karay’a dergilerinde köşe yazarlığı teklifinde bulunarak kardeş medya’da da ortak kültürler hakkında bilgi ve haberlerin paylaşılabileceği konusu üzerinde karar kıldılar.


Son olarak da Sivas Lisesi Mezunları ve Mensupları Dernek başkanı Cüneyt Ergörün ile birlikte, 1915’te tek bir mezun dahi veremeyen Sivas Lisesi’ni ziyaret edip Sivas Lisesi Müdürü Abidin Takçı’dan o dönem öğrencilerine yönelik Çanakkale şehitleri hakkında bilgi aldılar.

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.