Haberblok

Zara Gelişmeye Devam Ediyor

21.06.2020
102
REKLAM ALANI
Zara Gelişmeye Devam Ediyor


Sivas Vali Salih Ayhan, ilçe gezilerine ara vermeden devam ediyor. Yeni normalleşme planı dahilinde kontrollü sosyal hayat sürecine girilmesinin ardından sahada çalışmalara başlayan Vali Salih Ayhan, ilçe gezileri kapsamında Zara’da bir dizi ziyaretler gerçekleştirerek, bazı programlara katıldı.
Vali Ayhan, ilk olarak Zara Kaymakamlığı’nı ziyaret etti. İlçe protokolü tarafından karşılanan Vali Ayhan, Kaymakam Mehmet Sayın’dan ilçede yapımı devam eden ve planlanan yatırımlar hakkında brifing alarak, Tödürge Gölü ile ilgili süreç ve projenin detayları hakkında da sunum aldı.Zara Gelişmeye Devam Ediyor
Vali Ayhan, Zara ilçesinin gelişmesi ve kalkınmasına yönelik hazırlanan projelerin kısa süre içerisinde tamamlanacağını ifade ederek, “Zara her geçen gün gelişiyor, Yüksek Hızlı Trenin gelmesiyle birlikte de bu tarafa önemli bir talep olacaktır, bu sebeple Tödürge Gölü’nü önemsiyoruz.” dedi.
-Vali Ayhan’dan Şehit Ailesine Ziyaret
Vali Salih Ayhan, kaymakamlık ziyaretinin ardından 1992 yılında Şırnak Silopi’de bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada şehadete erişen Jandarma Er Vahip Dinler’in annesi Menşur Dinler’in hanesine uğradı. Aile ile bir süre sohbet eden Vali Ayhan, ailenin her daim emrinde olduğunu ifade ederek şehidimizin ailesine sağlıklı ömürler diledi.
Hane ziyaretlerine devam eden Vali Ayhan, ilçede yaşayan 100 yaşındaki Şehzade Bektaş ile Ünal Açar ve Murtaza Koçak adlı vatandaşları da hanelerinde ziyaret etti.

Zara’da Tarım ve Hayvancılık Daha iyi Noktalara Taşınacak
Vali Ayhan, bir sonraki ziyaretini TKDK tarafından yüzde 70 hibeyle desteklenen ve 96 büyükbaş hayvanın bulunduğu İbrahim Ethem Yiğit’e ait tesise gerçekleştirdi. Vali Ayhan, işletmenin günlük 1 ton süt üretimi yaptığını belirterek bu tür yatırımlara devletimizin önemli destekler sağladığını söyledi. Vali Ayhan, “Sivas tarım ve hayvancılıkta daha iyi noktala gelecek. Bu yönde çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor.” diye konuştu.
Vali Ayhan, Zara ilçesinde yaklaşık 10 yıldır her biri 400 metrekare alana sahip 5 serada sertifikalı seracılık yaparak sebze üretimi yapan Kenan Oğuzhan’ı da ziyaret etti. Vali Ayhan, seraları gezerek bol ve bereketli kazançlar diledi.
İlçe programına Zara’da yapımı devam eden 642 konut, 2 ticaret merkezi ve 1 adet cami inşaatını içeren 2. etap TOKİ projesinin incelemesiyle devam edildi. Vali Ayhan, “Bölgedeki nüfus yoğunluğunun talebi üzerine yapımına başlanan konutlar kısa sürede teslim edilecektir.” dedi.
Zara ilçesindeki programlarına belediye ziyareti ile devam eden Vali Ayhan, Zara Belediye Başkanı Fatih Çelik’ten ilçenin altyapı çalışmaları ve devam eden projeleri hakkında bilgi aldı. Başkan Çelik ,ziyaretin anısına Vali Ayhan’a Zara konağı bylunan tablo hediye etti.

REKLAM ALANI

Pandemi Sürecinde Çalışanlarımız Büyük Özveri Gösterdi
Belediye ziyaretinin ardından Vefa Sosyal Destek Gruplarıyla öğle yemeğinde bir araya gelen Vali Ayhan, burada yaptığı konuşmada Sivas’ta salgınla mücadelede yürütülen faaliyetlere değindi.
Vali Ayhan, pandemi sürecinde dünyanın büyük sıkıntı yaşadığını belirterek, “Türkiye de bu süreci yaşayan ülkelerden biri. Çok şükür milletimizin dirayeti, feraseti, birlikteliği, insani özelikleri örf ve adetleri, bu sürecin üstesinden gelmemize yardımcı oldu. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi ‘Türkiye’nin bu süreçten güçlenerek çıkacağına inanıyorum.’ Sağlık çalışanlarımız en ön cephede görev aldılar. Kendilerine minnettarız. Her konuda onların yanındayız, olmaya da devam edeceğiz. Diğer yandan bu sürecin bir diğer kahramanları ise jandarma, emniyet, imamlar, yurt çalışanları ve Vefa Sosyal Destek Grupları. Kurumlarımızın destekleri ile bu işi sahiplenerek Sivas’ın başarısına katkı sağladılar. İl genelinde bin 890 civarında ekibimiz çalıştı. Bu süreçte açıkta kalan isteği yerine getirilmeyen vatandaşımız kalmadı. Ayrıca 110 bin çağrıya cevap verdik, istekler yerine getirildi. Bundan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Sivas’ımızda örnek bir çalışma sergilendi.” ifadelerini kullandı.
‘300 Fikir 300 Proje’ kapsamında Zara ilçesinde 700 kuşburnu fidesinin dikildiği Doğan Sarıçiçek’e ait 5 dönümlük tarlayı da inceleyen Vali Ayhan, örnek olacak proje nedeniyle çiftçiyi tebrik ederek, bereketli hasatlar temennisinde bulundu.
Vali Salih Ayhan Zara’nın Kevenli köyüne de uğradı. Burada Ramanov cinsi 70 adet koyunu bulunan Serkan Çakmak’ı ziyaret eden Vali Ayhan, Çakmak’a başarılar diledi. Daha sonra aynı köyde 20 yıldır arı yetiştiriciliği yapan ve 500 kovanı bulunan Akif Polat’ı da ziyaret eden Vali Ayhan, son olarak köyde yonca hasadı da yaparak köylülerle bir süre sohbet etti.
Zara Kevenli köyü ziyareti ile sona eren ilçe programında; İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, İl Jandarma Komutanı Albay İdris Tataroğlu, İl Emniyet Müdür Vekili Turgay Yıldırım, Karayolları 16. Bölge Müdürü Mustafa Horuz, Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız, Zara Kaymakamı Mehmet Sayın, Zara Belediye Başkanı Fatih Çelik ve diğer protokol üyeleri Vali Salih Ayhan’a eşlik etti.

haberblok

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.