Haberblok

Hayalleri Hedeflere, Hedefleri Gerçeğe Dönüştüreceğiz

08.01.2020
96
REKLAM ALANI
Hayalleri Hedeflere, Hedefleri Gerçeğe Dönüştüreceğiz

Sivas İl Genel Meclisi, ocak ayı toplantıları başladı. Sivas İl Genel Meclis Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıların ikinci oturuma katılan Valimiz Salih Ayhan, Sivas’ın 2019 yılını değerlendirerek devam eden projeler ve 2020 yılı içinde planlanan çalışmalardan bahsetti.
İstihdam ve Üretim Odaklı Bir Yıl İçin Gayret Sarf Edeceğiz
İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş’ın oturumu açmasının ardından söz alan Vali Salih Ayhan; “2019 yılında güzel çalışmalar yaptık, güzel bir birliktelik oldu. Sivas 2019 yılını en anlamlı geçiren illerin başında oldu. Sivas Kongresi’nin 100. yılında yapılan etkinliklerle Sivas adından söz ettirdi. Tabi büyük bir emek ve gayret vardı. 2020 yılını da geçmişten aldığımız güçle, her alanda dolu dolu geçireceğimize inanıyorum.” dedi.
Ortak Akıl Etrafında Kenetleneceğiz
Yol uzun zaman kısa dolayısıyla hesapsız, samimi olarak çalışacağız. Hep birlikte enerjimizi birleştireceğiz. Belediyemizle, tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla, siyasetçilerimizle, milletvekillerimizle, meclisimizle, STK’larımızla inşallah beraberlik içerisinde Sivas’a hizmet edeceğiz. Bu ortak akıl kavramını 2018 yılında göreve başladığımız zaman sık sık gündeme getirdik. Sivas’ta ortak akıl etrafında kenetleneceğiz. Mevcut çalışmalar devam ediyor. Bunların hızlı bir şekilde hizmete kazandırılmasını sağlayacağız ve buna ilaveten de neler yapabiliriz bunun gayreti içerisinde olacağız.
300 Fikir 300 Proje

REKLAM ALANI


Yeni başlatılan “300 Fikir 300 Proje” ile başta kamu kurumları olmak üzere Sivas’a önemli bir hareketliliğin kazandırılacağını dile getiren Vali Ayhan; “Kurumlarımızın dinamik bir yapıyla üretken olmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Küresel bir rekabet var. Herkesin yürüdüğü yerde bizim koşmamız, terlememiz, terletmemiz lazım. Gece gündüz birlikte çalışmak, üretmek zorundayız. Sadece günü kurtaralım anlayışıyla, rutin çalışmalarla bir yere gelmek söz konusu olamaz. Bu çalışmaları da çok iyi kamuoyuna aktarmamız lazım. Biz laf üstüne laf değil taş üstüne taş koymakla mükellefiz ve konuştuğumuz her cümlenin gerekliliğini yerine getirmekle mükellefiz.” dedi.
Hayalleri Hedeflere, Hedefleri Gerçeğe Dönüştüreceğiz
2023 yılına kadar ‘100 Üretim ve İstihdam Kapısı’ hedefi belirlediklerini söyleyen Vali Ayhan; “Hayalleri hedeflere, hedefleri gerçeğe dönüştüreceğiz. Sadece SİVTAŞ bünyesinde 10’a yakın istihdam kapısı açılacak. Bir hayal kurduk, o hayali hep birlikte güçlendireceğiz. Diğer yandan klasik bir yöneticilik anlayışı istemiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi odasında iki saat oturan idareci istemiyorum. Halkın içinde olarak, işleri kolaylaştıracak, üretim anlayışıyla çalışacağız. Büyük düşüneceğiz, büyük işler yapacağız. Klasik yönetim anlayışından sıyrılarak, farklı çalışmalar yapacağız. Her makamda veya platformda hatalar ve eksikler olabilir, bunu sineye çekeceğiz söz konusu Sivas diyeceğiz. Gece uyumadan, gündüz yorulmadan, durmadan duraksamadan çalışmak zorundayız.” şeklinde konuştu.
Sivas’ın yeni cazibe merkezi olacak olan Hamidiye Eko Turizm Vadisi (Haralar) projesinden ve şehre kazandırılacak yaklaşık 20 müzeden de bahseden Vali Ayhan, “Tarım alanında Üreten Çiftçi, Gelişen Sivas sloganıyla başlatılan birçok proje hayata geçiyor. Eğitimde çok iyi noktaya geleceğiz. İnşallah haziran ayında yapılacak sınav bunu tescilleyecek. Sivas, Türkiye’de sağlık alanında en fazla hizmet alan illerden birisi. Birlikteliğimiz, samimiyetimiz ve heyecanımız daim olsun” ifadelerine yer verdi.
İlin tüm paydaşlarıyla birlikte ortak aklı, istişareyi ön plana çıkaran bir anlayış ortaya koyduklarını söyleyen ve birlikte hareket etmenin önemine değinen Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise; Bu anlayışı yönetim felsefesi haline getirdik. Ortak akıl ve istişareyle, ortak hedefler, kurumlar arası istişare, işbirliği ve koordinasyonla yaptığımız zaman doğru hedefler belirlediğimizi, bu doğru hedeflere de daha hızlı zamanda yol aldığımızı ve hedefe ulaştığımızı gördük.” dedi.
“Her Zaman Sahadayız”


Son yıllarda Sivas’ta yapılan kamu yatırımlarından örnekler veren Belediye Başkanı Bilgin, “Her zaman sahadayız. Merkezin 65 mahallesini baştan sona geziyoruz. Ancak Sivas’ın gelişmesi ve kalkınması yalnızca şehir merkeziyle değil, 16 ilçe ve köylerimizin kalkınmasıyla sağlanır. Bu hedefler ve amaçlar doğrultusunda Sivas’a değer katacak, istihdam ve üretimi ön plana çıkaracak çalışmalar içinde olmaya devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

haberblok

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.