Haberblok

“Türkiye’de Türkmenistan Kültür Günleri Konseri’ Düzenlendi”

12.07.2019
105
REKLAM ALANI
“Türkiye’de Türkmenistan Kültür Günleri Konseri’ Düzenlendi”


Milli Mücadelenin 100. yılı kapsamında Türkiye ve Türkmenistan Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sivas Valiliği ve Sivas Belediyesi’nin destekleriyle Atatürk Kültür Merkezi’nde ‘Türkiye’de Türkmenistan Kültür Günleri Konseri’ düzenlendi.
Konsere; Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Türkmenistan Kültür Bakan Yardımcısı Muradaliyev Gurbanmurat Şamuradoviç, Türkmenistan Ankara Büyükelçi İsankuli Amanliyev, il protokolü ve çok sayıda davetli katıldı.
Konser öncesi konuşan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Türkmenistan Kültür Bakan Yardımcısı Muradaliyev Gurbanmurat Şamuradoviç, Türkmenistan Ankara Büyükelçi İsankuli Amanliyev her iki ülkenin ortak değerleri üzerinde durarak dost ve kardeş olduklarını söylediler.
Valimiz Salih Ayhan ise her iki ülkenin ortak bir kökten beslendiğini belirterek, “Kardeşlik hukukumuz devam ediyor, devam da edecektir. İnşallah her iki ülkenin ortaya koymuş olduğu vizyon ve beraberlik içerisinde birlikte yürüyüşümüz devam edecektir.” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Türkmenistanlı ses sanatçıları çeşitli koreografiler eşliğinde dinleyenlerine birbirinden değerli eserler seslendirdi. Gecede il protokolüne Türkmenistan lezzetlerinden de sunum yapıldı.
Programın sonunda il protokolü çiçek takdiminde bulundu.

haberblok

REKLAM ALANI

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.