“Hayal Et, Projelendir, İcra Et”

“Hayal Et, Projelendir, İcra Et”

“Hayal Et, Projelendir, İcra Et”
Projem Türkiye; Mülki ve Yerel Yönetimlerde Yeni Fikirler ve Örnek Uygulamalar Yarışması Sergi ve Ödül Töreni Ankara’da Cermodern Sergi Salonu’nda gerçekleştirildi. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun açılış konuşması ile başlayan programda 51 proje ödüle layık görüldü.
81 İlin katıldığı ‘Projem Türkiye Yarışması’na Güvenlik ve Asayiş, Kamu Hizmetlerinin Geliştirilmesi, Kültürel, Sosyo Ekonomik ve Vatandaş Odaklı Hizmetler kategorilerinden 1102 başvuru yapıldı. Valilik AB Dış İlişkiler Bürosunca hazırlanan bir proje başarı ödülü diğer bir proje ise mansiyon ödülü aldı.
Sivas’ta işletmelerin iş geliştirme potansiyellerini ortaya çıkararak, üretime ve istihdama katkı sağlamak amacıyla 2012 yılında projelendirilen, 2016 Ağustos ile 2017 Aralık sürecinde uygulanan İŞGEM Projesi, Sosyo – Ekonomik Kategorisinde ‘Başarı Ödülü’ almaya hak kazandı.
Yıldız Dağı Kayak Merkezi’nin enerji maliyetini karşılamak amacıyla 2015 yılında projelendirilen ‘Güneş Panelleri ile Enerji Üretim Projesi’ (Kovalı-GES) ise Kamu Hizmetlerinin Geliştirilmesi Kategorisinde ‘Mansiyon Ödülü’ aldı.
Hayaliniz varsa ve ayakları yere sağlam basıyorsa ve projenize inanıyorsanız, er veya geç netice alıyorsunuz, hiçbir emek karşılıksız kalmaz diyen Valimiz Salih Ayhan; “2012 yılında Valiliğimiz himayelerinde, İl Özel İdaresi, Sivas Belediyesi, Sivas TSO ve OSB Müdürlüğü ortaklığında il özel idaresi adına projelendirdiğimiz ve AB finansmanıyla 2017 yılında uygulamaya geçen İŞGEM Projesi; kamu binalarımızda yenilenebilir enerji kaynakları ile maliyet tasarrufu sağlaması için Ulaş, Kovalı’da Et Entegre Tesisini yanındaki sahada uyguladığımız GES Projesi ile de ikinci bir ödüle layık görülmek, genel sekreter olarak heyecanla hazırladığımız projelerin Sivas Valisi olarak ödülünü almak nasip oldu, gurur verici.” dedi.
.

Ekonomi