Haberblok

Mutlu İlişki İçin Bu Davranışlardan Kaçının

17.05.2018
3.502
REKLAM ALANI
Mutlu İlişki İçin Bu Davranışlardan Kaçının

Mutlu bir ilişki dikkat etmeniz ve kaçınmanız gereken bazı davranışlar vardır. Bir ilişkinin kötü gitmesi hiçbir zaman tek taraftan kaynaklanmaz. Önemi olan altında yatan nedenleri objektif bir şekilde değerlendirmektir. Eğer ilişkinizin umduğunuz kadar iyi gitmediğini düşünüyorsanız, farkında olmadan bazı hatalar yapıyor olabilirsiniz. İşte ilişkilerde en çok yapılan hatalar…

En çok yapılan hataların başında beraber olduğunuz insanı değiştirmeye çalışmak geliyor. İlişkilerde unutulmaması gereken en önemli şeylerden biri, ilk başlarda sizi etkileyen, belkide aşık olmanızı sağlayan davranışlarını daha sonra değiştirmeye çalışmak ilişkiyi zamanla bitirecek olan öldürücü bir faktördür.
Kıskanmak, kıskanılmak bir ilişkinin elbette tuzu biberidir, dozunda olduğu takdirde tabii… Kadın ya da erkeğin sürekli kıskançlık krizlerine girmesi, partnerini zamanla bunaltır ve aranıza soğukluk girmesine, iletişim kopukluğuna neden olur.
Uzun soluklu ilişkiler zamanla rutine girer ve monotonlaşır. İlişkinizi mümkün olduğunca canlı tutmaya çalışmalı ve partnerinizle birlikte yeniliklere açık olmalısınız. Rutine giren bir ilişki bir üre sonra çiftleri sıkmaya başlayacak ve ilişki sona erecektir. Birlikte daha önce yapmadığınız aktivitelerde bulunabilir, birlikte çift olarak hoşlanacağınız kurslara gidebilirsiniz.
Aşkta gurur olmaz demişler… Bu söz gerçekten çok doğru. Yaşanılan tartışmalarda büyük çaplı olmadığı takdirde kim haklı, kim hatalı gibi düşüncelerle ne kendinizi, ne de karşınızdakini yıpratın. Önemli olanın ilişkiyi kurtarmak olduğunu unutmayın.
Sinirlendiğiniz, üzüldüğünüz konuları partnerinize net bir şekilde ifade etmelisiniz. En sık yapılan ilişki hatalarından biride, sorunla karşılaşıldığı zaman, konuyu çözmeye çalışmak yerine, karşınızdaki insana soğuk davranmak, konuşmamaktır. Karşınzdaki insanın aklınızı okuyamadığını unutmayıp, beklentilerinizi açık açık belirtmelisiniz.

REKLAM ALANI

 

haberblok

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.