Haberblok

Lazer Epilasyon İçin En Uygun Zaman Kış Mevsimi

17.05.2018
1.159
REKLAM ALANI
Lazer Epilasyon İçin En Uygun Zaman Kış Mevsimi

Lazer epilasyon ihtiyacı genel olarak yaz aylarında daha çok hissedilir ancak uzmanlar başarılı bir lazer epilasyon uygulamasının, kış aylarında yapılması gerektiğini belirtiyor.

Dermatolojide oldukça yoğun olarak kullanılan lazer epilasyonun hem kadın hem de erkekler tarafından sıklıkla tercih edildiğini belirten Özel Medline Konya Hastanesi’nden Dermatoloji Uzmanı Dr. Alaaddin Atalık, “Vücutta istenmeyen kıllar her iki cinsiyet için de önemli kozmetik sorun oluşturur. Bunların yok edilmesi için çok çeşitli metotlar uygulansa da; kılların kalıcı olarak yok edilmesi için lazer epilasyon işleminden yararlanılır. Lazer epilasyon ihtiyacı genel olarak yaz aylarında daha çok hissedilir. Ancak başarılı bir lazer epilasyon uygulamasının kış aylarında yapılması gerekir. Cilt güneşe maruz kalmadan önce işlemin tamamlanmış olması gerekir. Aynı zamanda kış aylarında yapılan uygulama yazın kişinin sorunun büyük bir kısmının çözülmüş olmasına da olanak sağlar” dedi.

REKLAM ALANI

Lazer epilasyonla ilgili olarak Dermatoloji Uzmanı Dr. Alaaddin Atalık şu bilgileri verdi; “İnsan derisi ışığa geçirgendir. Kıl ise ışığı geçirmez, çünkü içinde bol miktarda bulunan siyah renkli melanin maddesi ışığı emer. Böylece lazer ışığı kıl kökünde oldukça yoğunlaşarak ısı enerjisine dönüşür. Isınan kıl kökünde kılı üreten hücrelerde kalıcı hasar olur ve bu durum kıl kökünün kıl üretme fonksiyonunun kaybolmasına neden olur. Böylece birbirini izleyen seanslar sonunda kıllar uzun süreli olarak yok edilir. Tedavide deri korunarak, ışık enerjisiyle kıl kökü tahrip edilir. 12 yaşını tamamlamış, koyu renkli tüyleri olan herkese lazer epilasyon uygulanabilir. Tüyler açık renkli yani pigmenti az ise lazer ışığını emmeyeceği için lazer epilasyondan etkilenmez. Gözleri özel gözlüklerle korumak şartı ile tüm vücut bölgelerindeki tüylere lazer epilasyon uygulanabilir”.

haberblok

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.