Haberblok

Evde Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

17.05.2018
1.122
REKLAM ALANI
Evde Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Bir kadının en güzel makyajı kusursuz dişleri ile gülümsemesidir.

Diş beyazlığı kişisel bakımımızın en önemli parçalarından bir tanesidir. Dişlerimizin dış görünüşümüzün en öenmli etkenlerinden bir tanesidir. Dişlerimizin sağlığı kadar beyaz görünmesi de önemlidir. Diş beyazlatmanın yoları arasında en çok tercih edileni dişçiye gidip beyazlatma uygulaması yapmaktır ama bu işlem dişlerimizin zamanla incelmesine ve güç kaybetmesine neden olmaktadır. Bu yüzden dişlerimizin beyazlığını korumak en önemlisidir ve ille de beyazlatmak gerektiğinde evde doğal yollarla yapmamız gerekmektedir. Dişelrimiz gün işçerisinde yediklerimizden beyazlığını kaybeder. Özellikle sigara, çay, kahve gibi içecekerl dişlerimizin daha hızlı sararmasını sağlamaktadır.

REKLAM ALANI

Peki evde diş beyazlatma işlemi nasıl yapılır ? 

Dişlerimizi beyazlatmanın bir numaralı ve en etkili yöntemi tabii ki beyazlığını korumaktır. Diş beyazlığı da diş bakımını aksatmadan yaparak sağlanır. Her gün iki kez fırçalanan dişler en geç sararan dişlerdir. Fakat buna rağmen sararan dişleri beyazlatmak içinse başta kabartma tozu olmak üzere  sodyum bikarbonat ve hidrojen peroksit gibi yöntemler kullanılmaktadır.

Kabartma Tozu İle Diş Beyazlatma
Kabartma tozunu diş fırçanıza sürerek dişlerinizi fırçalamak suretiyle yapılmaktadır. Kabartma tozunun tadından dolayı bunu yapamazsanız kabartma tozunu bal veya toz şekere karıştırarak da fırçalama yapabilirsiniz. Kabartma tozu içeriğindeki maddelerden dolayı dişlerinizde hızlı bir beyazlatma sağlayacaktır.

Sodyum Bikarbonat İle Diş Beyazlatma
Sodyum bikarbonat ile dişlerinizi beyazlatmak için; sodyum bikarbonatı bir çay bardağına koyup diş fırçanızı içine sokarak dişlerinizi fırçalamanız gerekmektedir. Bu yöntemi biraz daha güçlendirmek isterseniz içine bir kaç damla elma sirkesi damlatabilirsiniz. Yine kabartma tozunda olduğu gibi tadından rahatsız olmanız halinde içine bir miktar toz şeker koyabilirsiniz.

Hidrojen Peroksit İle Diş Beyazlatma
Hidrojen peroksit yöntemi ile diş beyazlatmak için; bir kaşık sodyum bikarbonatbir kaşık hidrojen ve iki kaşık içme suyunu karıştırın. Sonra bu karışımı ağzınıza doldurarak gargara yapmak suretiyle ağzınızda biraz bekletin sonra dişlerinizi fırçalayın ve ağzınızı durulayın dişlerinizin hemen beyazladığını fark edeceksiniz.

 

 

haberblok

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.