Haberblok

SİVAS’TA YAMAÇ EVLER İLK ÖDÜLÜNÜ ALDI…

REKLAM ALANI
SİVAS’TA YAMAÇ EVLER İLK ÖDÜLÜNÜ ALDI…

YAMAÇ EVLERİ İLK ÖDÜLÜNÜ ALDI…
TÜRKİYE TURİZMCİLERİNİN ÖDÜLÜ ‘YAMAÇ EVLERİ’NİN OLDU…

Farklı ve göz alıcı mimarisiyle şehrimizdeki turizm potansiyelini artırmaya yönelik önemli bir proje olan Paşabahçe Yamaç Evleri, Türkiye’nin En İyi Yönetilen Rekreasyon Projesi olarak seçildi.

REKLAM ALANI

Kamuoyunda Hobbit Evleri olarak nam salan Paşabahçe Yamaç Evleri, Türkiye’de turizm sektörünün en ciddi yayın ve araştırma şirketlerinden olan GM Turizm ve Yönetim Dergisi tarafından ödüle layık görüldü.

Bu yıl 8’incisi gerçekleşen “QM Awards 2017 Ödülleri” ülkemizin turizm başkenti olan Antalya’da sahiplerini buldu. Turizm sektöründe kalitenin önemini vurgulamak amacıyla GM Turizm ve Yönetim Dergisi tarafından 2010 yılında başlatılan ve Türkiye’nin en geniş tabanlı turizm ödülü olan Quality Management-QM Awards Ödülleri bu yıl 8. kez verildi.

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği’nin düzenlendiği ödül töreninde, ülkemizdeki birçok turizm projesi birbiriyle yarıştı. 10 dalda 45 farklı kategoride turizmin en iyilerinin seçildiği QM AWARDS 2017 Ödülleri, 57 bin 666 turizm profesyonelinin katıldığı iki aşamalı oylamanın ardından belirlendi. Oylamalar sonucunda Türkiye’nin En İyi Yönetilen Rekreasyon Projesi ‘Sivas Yamaç Evleri’ seçildi.

Geniş katılımlı ödül töreninde; Sivas Belediyesi’ni Başkan Yardımcısı Mehmet Muaz Uzun temsil etti.

Ödülü alan Başkan Yardımcısı Uzun, “Türkiye’deki bütün marka otellerin ve turizm firmalarının yöneticilerinin bir arada bulunduğu, Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği’nin düzenlendiği bu organizasyonda Sivas Belediyesi’nin yapmış olduğu Yamaç Evleri’nin ödül alması bizleri ve Sivas halkını çok mutlu etmiştir. Bizlere bu gururu yaşatan Başkanımız Sami Aydın’a teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Ödül töreninde proje hakkında görüşlerini bildiren turizm firmalarının yöneticileri, namıdiğer Hobbit Evleri’nin Türkiye’de bir ilk olduğunu ifade ederek, “Sivas’ın adını duyuran oldukça başarılı bir proje. Şehre gerçekten büyük değer katan bir turizm yatırımı olmuş. Bu ve buna benzer çalışmalarla Sivas’ın turizm potansiyeli açığa çıkarılabilir. Fikir sahiplerine ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.” değerlendirmelerinde bulundular.

YOĞUN TALEP YAMAÇ EVLERİ’NİN SAYISINI 23’E ÇIKARDI…
Sivas Belediyesi tarafından Paşabahçe yamaçlarına yapılan ve vatandaşlara farklı bir tatil fırsatı sunan evlere talep yoğun olunca 17 tanesinin daha yapımına başlanmıştı. Kısa zamanda hizmete açılacak ilave projeyle birlikte evlerin sayısı 23’e çıkacak. Kamuoyunda büyük beğeni toplayan Yamaç Evleri, dayalı döşeli olarak en az iki günlük olmak kaydıyla günlük 120 TL üzerinden kiraya veriliyor.

Anadolu’nun en güzel mesire alanı olan Paşabahçe yamaçlarına inşa edilen evlerde mutfak, banyo, tuvalet ve yatak odası bulunuyor. 65 metrekare olarak yapılan evlerin sayısı ilerleyen dönemlerde etaplar hâlinde talebe göre 100’e kadar çıkarılacak.

Paşabahçe’nin turizme kazandırılması yönünde önemli bir adım olan Yamaç Evleri, mükemmel doğa manzarasıyla apart otel şeklinde yaz-kış hizmet veriyor. İstanbul merkezli ulusal televizyon ve haber ajansları, Paşabahçe Yamaç Evleri’ni zaman zaman yaptıkları haberlerle ülke gündemine taşıyor. Yamaç Evleri en son ‘Milyonluk Resim’ adlı ulusal yarışma programında konu edilmişti.

haberblok

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.